Ždáráci dětem

NA KOLE DĚTEM
ŽĎÁRSKÝMI VRCHY

Transparentní účet 2400981046/2010.

NA KOLE DĚTEM ŽĎÁRSKÝMI VRCHY V ČESKÉ TELEVIZI:

ČT1 natočila dokument o Aleši Wasserbauerovi a jeho charitativním cyklo projektu. Dokument odvysílá pořad Gejzír 3.11.2017 v 21:05. Více zde: Dokument České televize NA KOLE DĚTEM ŽĎÁRSKÝMI VRCHY

O projektu:

Jedná se o charitativní cyklojízdu pro širokou veřejnost, která startuje svůj již 3. ročník 5.8.2017 ze Žďáru nad Sázavou v 9:30 z areálu Pilák. Autorem projektu je Aleš Wasserbauer, handicapovaný cyklista šlapající jednou nohou, který má za sebou onkologickou léčbu.

Od začátku trasy poputuje s pelotonem zapečetěná kasička, kam může kdokoliv přispět. Přispět mohou účastníci dobrovolným startovným. Na trase budou zastávky pelotonu v partnerských městech Svratce, Sněžném, Novém Městě na Moravě a Žďáru nad Sázavou kde promluví zástupce partnerského města, autor projektu Aleš Wasserbauer a Josef Zimovčák. Cílem pelotonu bude rekreační areál Pilák ve Žďáru nad Sázavou, kde proběhne předání šeku s vybranou částkou zástupci nadačního fondu KRTEK, zástupci dětského oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě a Jihlava.

Proč tento projekt vznikl:

V roce 2007 mi byl v 21 letech diagnostikován nádor a důsledkem byla vysoká amputace ve stehni. V té době jsem se setkal s lidmi z nadačního fondu Krtek, který pomáhá onkologicky nemocným dětem. Již v nemocnici, když jsem se léčil, jsem si řekl, že jak se vyléčím, tak pomůžu těm, kteří to potřebují a oplatím to těm, kteří pomohli mně. Můj první projekt bylo vytvoření cyklistických dresů, za pomoci sponzorů, které jsem oslovil. Následný zisk z prodeje putoval ve prospěch fondu Krtek. Nyní jsem se rozhodl pro projekt, který se bude každoročně opakovat a to charitativní veřejná cyklojízda Žďárskými vrchy.

Hlavním cílem:

Hlavním cílem je získání finančních prostředků pro nadační fond KRTEK (http://www.krtek-nf.cz), který pomáhá onkologicky nemocným dětem a dětskému oddělení Nemocnice Nové Město na Moravě a Jihlava. Ukázat a motivovat všechny, že i s handicapem se dá sportovat, například jezdit na kole, celou trasu 65 km pojede Aleš v čele pelotonu.

O projektu:

Jedná se o charitativní cyklojízdu pro širokou veřejnost, která startuje svůj již 3. ročník 5.8.2017 ze Žďáru nad Sázavou v 9:30 z areálu Pilák. Autorem projektu je Aleš Wasserbauer, handicapovaný cyklista šlapající jednou nohou, který má za sebou onkologickou léčbu.

Další cíle:

Získané finanční prostředky:

1. ročník – získané finance (331 730 Kč)

2. ročník – získané finance (303 344 Kč)

Pravidla účasti

V čele a na konci pelotonu jede vozidlo policie ČR. Jeďte s námi jakkoliv dlouho a jakkoliv daleko, klidně jen několik stovek metrů nebo celou trasu. Za pelotonem jede doprovodné vozidlo. Kdo propadne při jízdě za doprovodné vozidlo, stává se běžným účastníkem silničního provozu a musí se dle toho chovat.

Jede se za plného provozu po silnicích. Každý účastník zodpovídá sám za sebe a za dodržování pravidel silničního provozu. Každý účastník jede na vlastní nebezpečí. Po celou dobu jízdy na bezpečnost a plynulost dopravního provozu dohlíží Policie ČR. Základní zdravotnická služba je zajišťována pořadateli. Zároveň bude k dispozici doprovodný vůz, který pojede s pelotonem a bude možné do něj uložit náhradní díly, příp. i teplé oblečení v případě nepříznivého počasí.

Cyklistické desatero pro jízdu v pelotonu Na kole dětem Žďárskými vrchy: